Як фотографувати на пляжі

 

Всі ми любим відпочивати, а особливо якщо це на морі. У такі митті неодмінно треба зробити декілька цікавих фото як мінімум для Instagram ;). Не важливо чим ви знімаєте, на iPhone чи професійний фотоапарат, мої поради неодмінно стануть Вам у пригоді.

 

Пляж, як і інші куточки природи, завдяки цікавому світлу і яскравим фарбам, відкриває перед нами безліч можливостей для зйомки. Але будь-яка зйомка вимагає від фотографа ряд знань, які допомагають йому зробити цікаві, та унікальні кадри.

 

1. Шукайте центр композиції. Люди, які не беруть із собою на пляж фотокамеру,  вважають, що всі пляжі виглядають однаково і нічого цікавого зняти там не можна. Але є і такі, які зовсім по-іншому дивляться на пляж. Варто підійти до лінії води, добре озирнутися навколо - і подивитися, що цікаве може потрапити у ваш кадр.

Пляжні пейзажі мають спільний недолік - незважаючи на свою мальовничість, не так легко побудувати цікаву композицію, тому що на перший погляд вони виглядають понуро й безлюдно. В такій ситуації необхідно шукати цікаві об'єкти, явища. Це можуть бути бризки хвиль, що налітають на прибережні камені, візерунки або сліди на піску, вишка рятувальної станції. Необхідно звертати увагу на дрібниці, які покажуть характер пляжу - сонцезахисні окуляри, взуття на березі, замки з піску, камінці, ракушки, милі романтичні написи на піску )). Такі деталі дають можливість побудувати досить цікаві кадри.

 

2. Вибір часу зйомки. Для пляжної зйомки найкращий час - це ранок і вечір. У такий час зазвичай небагато людей на пляжі, а це дуже важливо. Сонячні промені падають під невеликим кутом, і завдяки цьому можна спіймати цікаву гру тіні і кольору. Особливо ввечері, коли сонячне світло набуває  золотистого відтінку.

 

3. Ідіть на пляж в такий час, коли там нікого  немає. Для фотографа пляж по-справжньому оживає, коли там майже нікого немає, особливо в погану погоду. Грозові хмари і сильний вітер, бурхливе море - забезпечать вам ефектні і захоплюючі кадри.

 

4. Обережно - горизонт. Однією з найпоширеніших проблем у пляжній зйомці - це крива лінія горизонту. У більшості випадків така помилка виникає при зйомці відритих пейзажів з безперервною лінією горизонту. При зйомці необхідно намагатися, щоб горизонт на фотографії виходив рівним по відношенню до всього кадру. ТАкож не забуваєм про правило третин- намагайтеся зняти так, щоб горизонт знаходився не по центру, інакше ваш знімок буде виглядати поділеним навпіл.

 

5. Спалах. Якщо ви вже робили портрети на пляжі при яскравому сонячному світлі , напевно, помітили, що люди досить часто бувають "темними" -  тіні від окулярів, панамок і т.п. Спробуйте включити спалах і проблеми з такими тінями зникнуть. Спалах повинен спрацьовувати у всіх випадках, незважаючи на освітлення. Особливо цікаво і "професійно" буде фото, якщо спалах розмістити збоку відносно моделі і фотоапарату.  Якщо спалахом не користуватися, то у вас може вийти лише силует.

 

6.Чорно-біла фотографія. У самій чорно-білої фотографії ховається щось таке, що зовсім міняє настрій і враження від фото. При зйомці у пасмурну погоду спробуйте зробити чорно-білі фото,  і спостерігайте, як кадр буде змінюватися. Такий підхід дозволяє компенсувати недостатню насиченість кольорів похмурого дня, і дозволить обіграти це фактурою та світло тінню.