Круті фішки Capture One 11

Такого з нетерпінням чекали всі фотографи! І ось нарешті це сталося! Але давайте про все попорядку. Я розкажу про крутий конвертер, а точніше про його крутезне оновлення і навіть переродження!

У професійних колах вже не є секретом  хто такий Capture One, RAW-конвертер від легендарної фірми PHASEONE. Він дозволяє наповну насолодитись  якісною та безболісною обробкою RAW-файлів.  PHASEONE є піонером у сфері мегапрофі-камер середнього формату, а також програмного забезпечення для них. Власне такою програмою і є Capture One, на мою думку це однозначний фаворит, і ніякі Lightroom-и і CameraRAW-и не можуть з ним потягатися, особливо із виходом останньої 11-ї версії програми. Хочу відзначити, що написане вище і нище, є моєю особистою суб'єктивною думкою (хоча спитайте кожного поважного профі-фотографа, чим обробляє він), та цей конвертер просто чудо, особливо коли мова йде про комерційну фотографію.

Розповім про основні найважливіші оновлення та нововедення в даній програмі, і наголошу, що обробляти в ній можна фотки з усіх камер (Canon, Nikon, Fuji, Sony і т.д.).

 

Вже довгий час ми маємо можливість користуватись "локальною корекцією" в Capture One - починаючи з версії 6, якщо я не помиляюся - і це було однією з тих функцій, які поставили Capture One попереду багатьох його конкурентів. Можливість маскувати та налаштовувати частину зображення була привілеєм для професійних графічних програм типу Photoshop. Можливість зробити це на рівні RAW - це величезний крок вперед. Незважаючи на всю свою крутизну реалізація  "локальна корекція" була трошки заплутаною, в чому не раз переконувався я сам . Деякі інструменти були сумісні з локальними налаштуваннями, а інші не були. Навіть до цього часу я не дуже серйозно відносився до створення точних масок у конвертері.   З радістю кажу, що з Capture One 11 ці проблеми на сьогоднішній день є в минулому.  Розробники значно спростили концепцію   "локальна корекція", до всіх нам відомих шарів. Аналогія з всім відомим фотошопом очевидна. Раніше  "локальна корекція" це спеціальна вкладка, тепер це панель,

 яка відображається на більшості вкладок інструментів, її тепер навіть можна виносити у будь яку частину екрану. Нарешті, ми більше не повинні шукати, які інструменти сумісні з  шарами, а які ні.  Головне, що ці всі інструменти, такі як рівні, криві, налаштування кольорів тощо, тепер доступні на рівні шару.

Пам'ятаю те откровення яке відчув, коли дізнався що таке шари і як вони працюють. Фотограф і ретушер без Layer як без рук.  І це прекрасно, що конвертувати тепер можна на рівні шару, змінюючи і коригуючи лише певні частини зображення по кольору, світлу, балансу білого, крутити криву, балансу кольору і багато іншого. Вражає!? Тепер це все  можна точно налаштувати за допомогою  нової фішки - прозорість . Я сам в шоці! Особисто мені цього ну капець як бракувало.

Сама по собі концепція Маски, маскування яке ми знаємо з Photoshop не є новою і шокуючою, навіть у RAW конвертері.  Проте досі інструменти маскування були дещо незграбними , а деякі сценарії обробки взагалі вважалися надто складними, і я відкривав фотошоп. З версії 10 ми отримали кілька покращень у створенні нових інструментів для керування роботи кисті, але тепер у версії 11 є повнофункціональний маскуючий інтерфейс. Якщо ви коли-небудь використовували інструмент «Швидка маска» у Photoshop, ви відразу почуватимете себе як вдома з новими функціями маскування, оскільки між ними існує багато подібностей. Два найзначніші удосконалення - "розмивка та уточнення" (Feathering and Refining). Ми вже не повинні попередньо задавати м'якість кисті, вибирати розмір, тепер ми можемо вибрати більш жорсткий край, створити  контур, заповнити виділення і, нарешті, пом'якшити край виділення з допомогою інструменту для розмиття. Тепер коли треба виділити лице, волосся, або навіть небо без дерев, псіхувати не прийдеться!  Замість цього ми маємо інструмент, що працює у виключно простий та ефективний спосіб.

клікніть, щоб збільшити фото

Здебільшого фотографи самі обробляють свої фото. Працюючи у сфері стокової  та рекламної фотографії, я співпрацюю з професійними ретушерами, і практично завжди є потреба добавити коментарі до фото. Зазвичай я це роблю  у Photoshop. Експортую RAW, малюю помітки, зберігаю, і  з Равами відправляю ретушеру - це забирає багато часу. Тепер все дуже легко. Знімаючи і відбираючи матеріал у Capture One, я відразу відмічаю все що мені необхідно. Ретушер відкриє мою сесію і відразу побачить всі помітки. Мало того, при портребі, можна експортнути фай у PSD, який буде містити всі помітки на окремому прозорому шарі. Чудеса! 

Зазвичай працюючи у себе в студії або на виїзних зйомках я у 99% випадках знімаю в комп'ютер (ноутбук, ПК). Можливість працювати з декількома моніторами і бачити миттєвий результат у великій роздільній знатності   є надзвичайно важливою у роботі професіонала. Тепер я неймовірно тішуся, що є така можливість - розширити робочий простір у вигляді окремої допоміжної панелі, яку можна винести на окремий монітор, і де буде видно знімок на весь екран.  Під час зйомки можна  мати головний дисплей, наприклад, ваш ноутбук, який буде контрольною точкою, а другий великий дисплей, показує лише зображення для вашого клієнта.

Що тут скажеш. Тепер з  Layer Ви можете застосовувати свої супер ПРЕСЕТИКИ не на всю фоточку, а на її окремі частини. Згадаєм всі інструменти світло та кольорокорекції, а також функцію Прозорість. Чудеса! 

Одним з шокуючих (у доброму розумінні) факторів , котрі сприяли моєму вибору саме цього конвертера є неймовірні інструменти роботи з кольором. Знаючи  великий функціонал та високу точність  інструментів: 

– Color Balance/Баланс Кольору
– Color Editor/Редактор кольорів
– Curves/Криві
– Levels/Рівні

 з Layer відкривається величезний потенціал  в обробці. Вам це нічого не нагадує?

(правильно: Photoshop )

На перший погляд нововведення можуть здатися примітивними та незначними, але саме вони виводять Capture One на рівень практично ідеального і найкращого з мені відомих RAW-конвертерів. Нарешті він є таким, яким його мріяли побачити всі професійні фотографи! 

 

Дана стаття є оглядовою і не претендує на розкриття всіх аспектів та функціоналу даної програми. 

Всіx бажаючиx освоїти Capture One запрошую до себе на курси. Курси проводяться на базі фотошколи або в індивідуальному порядку.