Психологія взаємодії фотографа та моделі

 

У більшості початківців моделей виникають однакові проблеми, особливо коли зйомка проводиться в приміщенні професійної студії. Навіть самі розкуті моделі спочатку відчувають деяку напруженість, тому що з усіх боків на них звернуто увагу. На фотостудії крім фотографа ще працюють стиліст, візажист, перукар і ще ряд інших фахівців. Тому у новачків з'являється деяка невпевненість в рухах і розгубленість перед об'єктивом фотокамери.

У таких випадках фотографи використовують невелику професійну хитрість. Щоб дати моделі час і можливість розслабитися, вони роблять вигляд, що почали зйомку, але в такій ситуації вони зазвичай використовують порожню фотокамеру. Фотограф старається відволікати увагу моделі жартами, питаннями і розмовами, щоб встановити близький контакт і знайти спільну мову.

 

У таких ситуаціях моделям допомагають конкретні завдання, які фотограф ставить перед нею, виконуючи які, вона забуває про свою скутість. Також часто використовується трохи екстремальний, але досить ефективний спосіб, щоб зняти психологічну напругу - починати знімати модель в максимально оголеному вигляді. Так, наприклад, плануються знімати кадри в білизні і діловому костюмі, то спочатку знімаються кадри в білизні. Одягнувшись в костюм, модель відчує значне полегшення, і позувати в одязі їй буде набагато легше.