Світло у фотографії

 

Напевно всім відомо, що слово фотографія (від грецького φώς (φωτός) — світло та γράφω — пишу), дослівно переводиться як світлопис. Мій лозунг - світло Наше ВСЕ! Саме світло є основою усіх моїх фотографій, світло є основним "режисером" у роботі хорошого фотографа, можна сказати саме воно задає настрій і динаміку зйомки. Звичайно, дуже важливою частиною моєї роботи, як весільного фотографа, безперечно є робота з парою, але це вже зовсім інша історія, якій треба присвятити окремий пост ). Отже вернемося до світла.  

 

Яким насправді є світло? До речі,  світло можна поділити на два типи – природне та штучне.

 

Джерелом природного світла є наше Сонце, воно є  кращим помічником при проведенні зйомки, і практика показує, що  найкращих результатів можна досягнути лише при сонячному освітленні. Найкраще "фотогігієнічне" світло буває на світанку або на перед самим заходом сонця. Таке світло дозволяє отримати м'які, теплі ванільні кадри з сонячними бліками ).  Справа дещо змінюється, коли Сонце ховається за хмарами, це призводить до ефекту плоского світла. А чи може світло бути плоским? Таке поняття цілком умовне, і воно пов’язане з тим, що хмари , в даному випадку, відіграють роль матового вікна. Хмари досить сильно послаблюють інтенсивність світла,  розсіюють його і роблять монотонним. Внаслідок цього зникають тіні,  а відсутність тіней приводить до того, що зображення може дещо втратити контраст та об'єм. Але не завжди фото з "хмарами" бувають похмурими та плоскими. Є купа варіантів як використати це на благо хорошій фотографії. В більшості випадків я працюю з асистентом, це дає мені змогу експерементувати з додатковим обладнанням та світлом, наприклад рефлектором (велика світло-відбиваюча панель) , фотоліхтарем і автономним фотоспалахом.

 

Штучне освітлення має набагато скромніші можливості. У всякому випадку, пейжаз, освітити спалахом не вдасться. Тому штучне світло я використовую скоріше як кінцевий штрих на фотографії, для її доповнення та створення художнього акценту.

 

У роботі я використовую  різноманітні освітлювальні прилади –  рефлектори та панелі, світлодіодні мобільні фотоліхтарі Retlight, професійні фотоспалахи Canon. Самому дати раду з цим всім практично не можливо, тому  зазвичай мені допомагає асистент. Робиться це з одною метою - отримати світлотінь. Саме світлотінь  потрібна нам при зйомці. Щоб отримати рельєфне, об’ємне зображення  недостатньо лише наявності купи освітлювальних приладів. Потрібно ще вміти правильно розмістити їх навколо об’єкту зйомки. Зазвичай "світять"  не прямо, а під кутом. Так з одного боку ми можемо отримати світлу сторону, а здругого – тінь. Це підкреслює об’єм. В процесі зйомки я комбіную постійне і штучне світло, в залежності від умов, погоди, локації, динаміки зйомки та ін. . Звичайно у всьому потрібно знати міру і ніяке освітлення не замінить гарний настрій і емоції наречених.